Cesky English


Před odběrem nového člena rodiny, je potřeba si uvědomit několik věcí:

Než se rozhodnete vzít si od nás štěňátko, zvažte prosím, důkladně své možnosti. Jak časové, finanční tak i další okolnosti, jako jsou vhodné podmínky a zázemí pro pejska.

 

◉ Štěně není věc, ale živý tvor, který tady může být opravdu mnoho let (cca 12 ale i více), proto důkladně zvažte, zda se dokážete o něj postarat.

◉ Štěně není dárek, ani hračka pro děti. Pořiďte si ho Vy sami a dítě Vám může s péčí pomáhat.

◉ Uvědomte si, že pes je na nás 100% odkázán, proto mu musíme být schopni zajistit každodenní potřebnou péči, ať je to krmení, venčení, kontakt, hraní, či jiná aktivita.

◉ Flatíci mají pubertu o něco déle a téměř celý svůj život se cítí býti štěnětem. Obzvláště první 4 roky, jsou někdy psychicky a fyzicky náročné. V tomto období je potřeba s pejskem více pracovat a věnovat se mu intenzivněji a důsledněji.

◉ V neposlední řadě je také důležité promyslet i finanční stránku pořízení psa, protože kupní cena je jen zlomek toho, co Vás ještě čeká. (Krmení, výbava, veterinární náklady, cestování, výstavy, výcvik, hlídání, péče o srst a další) vše si dobře promyslete a je potřeba mít na paměti i tuto stránku.

◉ Štěňátko Vám pomůžeme vybrat, podle Vašich uvedených požadavků. (Proto je pečlivě všechny popravdě uveďte) Povahy a temperament se začínají projevovat mezi 6. a 7. týdnem věku štěňátek. 
To znamená, že na základě projevené povahy štěněte, mu vybereme ten nejlepší domov. Vhodnost spojení štěněte s majitelem klademe na první místo a dáváme si na tom velmi záležet. Je to z toho důvodu, že chceme zabránit tomu, aby aktivní páníček neměl lenocha a pohodový páníček neměl neustále zavěšeného flatíka na lustru. :)

Pokud jste vše výše uvedené zvážili a rozhodli jste se pro štěňátko od nás, těší nás to!
Nyní si prosím pečlivě přečtěte naše rezervační podmínky a postup při rezervaci.
A nepodvádět!!
Poznáme, že jste to nečetli! ;)Naše rezervační podmínky


V první řadě si dobře prostudujte naše webové stránky, zejména sekce O plemeni - ta Vám přiblíží zda je toto plemeno pro Vás vhodné. Další sekce kterou byste si měli projít je O nás a především důležité, jsou odkazy v sekci Štěňátka. (Štěňátko od nás, návštěvy štěňátek a jejich odběr) Nebojte, je to psáno věcně, srozumitelně a tak, aby Vám to zodpovědělo vše co Vás napadne a co byste měli vědět. Pokud máte vše nastudováno a pročteno, pojďme na to:

Je pro nás důležité vědět, kam naše štěňátko půjde, proto je pro nás podmínkou, než si od nás štěňátko odvezete, osobní návštěva. Díky osobnímu setkání budeme vědět, zda se k sobě s novým psím kamarádem hodíte a že to je pro vás oba to pravé. Potěší nás, pokud se rozhodnete s novým parťákem věnovat nějaké činnosti (jak jsme jednou již psali - znuděný flat - zlobivý flat) ale určitě bude stačit, když nám popravdě sdělíte své plány s pejskem a kde bude mít zázemí. Pro naše štěňátka hledáme majitele pečlivě a vždy se snažíme najít jim takový domov, kde budou považováni za členy rodiny a bude o ně dobře postaráno.

  • ◉ Na dotazy týkající se pouze ceny, nereagujeme. Děkujeme za pochopení.
  • ◉ Pro zařazení do pořadníku zájemců je nutné dodržet všechny námi zde uvedené požadavky.
  • ◉ Majitel štěněte musí být starší 18 let.

 

Postup rezervace štěňátka:


Pokud máte zájem, rezervovat si u nás štěňátko, postupujte prosím podle pokynů níže:

Zašlete nám rezervační e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. kde uvedete následující:

⇒ krátké představení Vás a plánované využití pejska (chov, mazlíček, využití v lovecké praxi, či jiné plány). Jaké máte pro pejska přichystané zázemí (byt, dům, zahrada). Čím více toho o sobě napíšete, tím lépe.
⇒ o jaké pohlaví štěňátka máte zájem
⇒ Vaše kontaktní údaje (jméno, adresu, telefon, email)

Brzy se od nás dočkáte odpovědi, kde Vám rezervaci štěňátka potvrdíme, sdělíme základní informace o vrhu a předpokládanou cenu.Tato cena je pouze orientační a konečná cena bude upřesněna po porodu. Cenu tvoříme dle skutečných nákladů na vrh (vynaložená péče po porodu, kompletní péče, vybraní rodiče, jejich zdravotní testy, tituly, zkoušky, rodokmen a zda se jedná o zahraniční nebo tuzemské krytí) a proto nyní nelze stanovit přesnou cenu.

≈>
• Pak už nezbývá nic jiného, než čekat na den D. Tedy na narození štěňátek. Doporučujeme sledovat deníček aktuálního vrhu, který je uveden na stránce Štěňátka. V něm naleznete celý průběh březosti, pregnancy kalendář a veškeré informace o vrhu, rodičích i štěňátkách.
• Po potvrzení březosti Vás budeme kontaktovat, zda bylo krytí úspěšné a zda je fenka březí.
• Po narození štěňat Vás opět budeme kontaktovat s informací, zda pro Vás štěňátko máme. Od konečných zájemců, kteří potvrdí odběr štěňátka budeme vybírat nevratný rezervační poplatek.
- nevratným rezervačním poplatkem nás ujistíte, že Váš zájem o štěňátko je opravdu vážný, po jeho uhrazení se stanete vážným zájemcem.
- nevratný rezervační poplatek činí 1/4 předpokládané kupní ceny štěněte. Nevratný rezervační poplatek Vám bude odečten z kupní ceny.
Pokud si ovšem štěňátko nevyzvednete, tento rezervační poplatek propadá a bude využit na náklady chovatelské stanice.

≈>
• Po uplynutí uvedené doby v sekci "návštěvy štěňátek a jejich odběr" spolu naplánujeme Vaši první návštěvu štěňátek.
- návštěvy přijímáme od 4. týdne života našich štěňátek a jsou možné pouze po předchozí domluvě. Návštěvy jsou možné pouze pro naše vážné zájemce o štěňátko. (Pro budoucí majitele)
- pomůžeme Vám vybrat štěňátko, které pro Vás bude vhodné a bude se co nejvíce přibližovat Vašim požadavkům. Jako chovatelé štěňátka známe dokonale, jsme s nimi od jejich prvního nadechnutí a rozpoznat první vlohy dokážeme už když jsou to malé slepé kuličky. Postupem času dokážeme odhadhnout jejich povahu či temperament a mezi 6. a 7. týdnem i předpokládaný exteriér. Proto pamatujte na to, že chovatel je vždy ten, kdo zná štěňátko nejlépe a nechte si poradit.

Bereme naše štěňátka jako své děti a jen díky pocitu, že jsme jim našli skvělé rodiny, se s nimi dokážeme při odběru rozloučit. Proto děkujeme za pochopení a že náš přístup respektujete, stejně tak jako všechny naše uvedené podmínky.