Cesky English


* Vrh "B" Věrný kamarád *

 (CZ)

 

Rai a Conny  RAI A KONY22

                  Otec: GrandCh SK, Ch SK, Jch CZ, Jch SK, MultiNV Alfredo z Anvesu     X    Matka: Connie Černá Sluníčka

                                               "Rainbow"                                                  "Connie"

  

11 černých štěňátek

♥ 9 chlapečků a 2 holčičky 

* Datum narození: 01. 05. 2014

* Datum krytí: 02. 03. 2014


 

HOLKY

  ♥ Becky Věrný kamarád                                       Bonnie Věrný kamarád  

     ÄŚerná             HnÄ›dá

KLUCI

Benjamin Věrný kamarád                                Black Věrný kamarád "Marley"

   RĹŻĹľovĂ˝     TmavÄ› modrĂ˝

 

      Bert Věrný kamarád                               Barnie Věrný kamarád           

  OranĹľovĂ˝     FialovĂ˝

 

           Berry Věrný kamarád                                    Blue Věrný kamarád      

              ZelenĂ˝     BĂ©ĹľovĂ˝

  

     ♥ Bastien Věrný kamarád                                                      Brit Věrný kamarád "Artuš"

               Ĺ˝lutĂ˝      sedy

Benny Věrný kamarád

                                     ÄŚervenĂ˝

 


 

Všechna štěňátka mají již své nové domovy a páníčky!!!

♥ Odchody do nových domovů. - od 29.6.2014 - Tak je našim cvalíkům už 9 týdnů, uteklo to jako voda a víc než polovina štěňátek je už v nových domovech a další čekají až se jejich budoucí pánečci vrátí z dovolených. 

Jako první odešel do nového domova červený Berry a hned na to odjela i černá fenečka Becky. Následně se vydali do svých nových domovů tři kluci - žlutý Bastien, šedý Brit, který dostal nové jméno "Artuš" a jako poslední modrý pejsek Black, který také dostal nové jméno "Marley".

Jako další se rozjeli do nových domovů fialový Barnie, oranžový Bert a hnědá princeznička Bonnie, kterou si majitelé vyzvedli rovnou po cestě z dovolené. :)

Po dovolené se dočkali nových majitelů i poslední kluci: růžový Benjamin, zelený Berry a jako poslední opustil rodné hnízdečko béžový pejsek Blue.

Tímto bych chtěla poděkovat paní chovatelce MvDr. Jitce Láníkové, za úžasnou péči o naše společné " psí dětičky" a že jsem se díky ní, mohla dozvědět více o chovatelství a být toho všeho součástí.

Každé štěňátko má po rozklinutí fotky svou vlastní sekci, kde najdete o každém z nich všechny informace.

Jak se jim daří, jejich úspěchy, zprávy z nových domovů a fotky.

 

" Kluci (a Boninka) jsou úplně skvělí. Ráno kolem 4.30 chtějí snídani a vyběhnout ven. Všichni hned vzorně čurají na trávu a po snídani vykonají i větší potřebu. Během noci už to celkem vydrží a není moc co uklízet. Přes den pobývají venku v ohrádce a když se vzbudí, dostanou volnost po celé zahradě, kde pěkně řádí. Mají k dispozici spoustu hraček, honí se s dětmi, s Konyskou a perou se mezi sebou. Občas zmasakrují nějaké to kvítko, ale zeleninovou zahrádku naštěstí ještě štěňata neobjevila. Konyska se nechá občas přemluvit a dá jim ještě napít z cecíků, jinach chroupají během dne suché granule. Proběhla další odčervovací vlna a vážení, už jen orientační na velké váze. Nepočítám li extrémisty, váží štěňátka zhruba 5,5 - 6,5 kila. Tři kluci jsou ještě volní a nové páníčky hledají a některá čekají, až se ti jejich vydovolenkují. Odchází nám postupně, alespoň tu není smutno. "

Fotky z 8 týdnů po rozkliknutí první fotky a fotky v 9 týdnech na druhé. 

Cerna 3     Zeleny

 


 

♥ DEN  40. - 18.6.2014 - Štěňátkům je již 7 týdnů a statečně zvládla všechny procedury - odčervení, očkování, čipovaní. Jsou to prý šilkulky, někteří u toho dokonce i vrtěli ocáskem a někteří trošku kníkli, hlavně citlivky holčičky. :) Na zahrádce se už musela zvýšit ohrádka protože černá Becky je rozený horolezec a začala ji ladně co chvilka přeskakovat. Od ní to hned odkoukal i modrý Black a tak už zůstali s maminkou na zahrádce. Když se jich všechn 11 vypustí ven je to pěkná demoliční četa.. :D Proto se přes den střídají a v menším počtu a skotačí s dětmi a svou maminkou na zahrádce. Také cestu z nočního pelíšku do venkovní ohrádky zvládají už úplně sami. Stačí jen bouchat do mističky a černé komando běží jak na nejrychlejí umí..:) Také se už pomalu chystají do nových domovů. Už jen aby přišly ty veselé obojky na cestu a průkaz původu.

Po rozkliknutí fotky se Vám otevře album štěňátek v 7 týdnech.

004


 

 ♥ DEN 33. - 11. 06. 2014 - Tak je už štěňátkům 6 týdnů..jsou to pěkní roštáci, běhají po zahradě a vymýšlí kde by co vyvedly. :) Už pěkně chroupou granulky i když je mají ještě tak 2x denně namočené. Ráno stávají časně z rána se slepicemi :D kolem 5-6 hodiny. Dostanou nějakou mléčnou svačinku s piškoty a jdou ven, večer zase posvačí svačinku a jdou spát. I Konyska jim ještě dopřává mlíčko a nechá se od nich skro sežrat! Navíc všichni jsou už tak velcí že se jich tam všech 11 už ani nevleze...mají skoro 3 kila! A tak jsme se vydali je s jejich tatínkem Raiem navštívit a užít si jich než se nám rozutečou do nových domovů. :(

Protože je naše vyprávění z celého dne u štěňátek moc dlouhé, naleznete ho na odkazu tady. :)

Po rozkliknutí fotky se Vám otevře album všech portrétů a postojů štěňátek.

Zluty 3

 

Další fotky v 6ti týdnech a celé rodinky najdete zde:

72324756 400219170655815 846696074478354432 n 


 

♥ DEN 23. - 01. 06. 2014 - Ten čas tak letí...štěňátkům je už 5 týdnů a už jsou to pěkní pejsci. :) Byla podruhé odčervena a už chodí ven na zahradu i svačit a dovádět, také se už chystají poprvé ochutnat opravdové granulky. A tak jsme je byli opět navštívit. Rejíček zase nabalil tatínkovskou bedýnku kde bylo zase pár novin (méně tedy než minule, protože jsme tam byli poměrně nedávno a tak moc noviny nečteme, aby jich bylo co posledně) nějaké deky, aby bylo štěňátkům teploučko a zase nějaké tvarohy s piškoty. :) A tentokrát to bylo už obtížné mu nakázat zůstat doma. Hrnul se do auta jako že jede taky a vůbec nechtěl jít domů. :D Ale pořád ještě není ten správný čas a musí ještě chvilku počkat než je uvidí, teď by je leda tak ještě zašlápl. :) Štěňátka zrovna spala když jsme dojeli a pak šla na chvilku ven, ale sotva se všechna vynesla ven, hned začalo pršet a tak jsme všichni rychle schovávali štěňátka. Někdo schovává prádlo, my štěňátka. :D Naštěstí nás tam bylo dost a tak se těch 11 mrňat dostalo domů cobydub. :) Pak se občerstvila kašičkou, pořádně si začuňačila kožíšky, pocupitala po ohrádce, došla na noviny a šla zase spát. :) Tak jsme se rozloučili a už se moc těšíme na příště!! ♥

Po rozkliknutí fotky se Vám otevře album z naší návštěvy štěňátek v 5ti týdnech:

IMG 9698

 

a fotky 5 týden zde:

IMG 8126

 

Růstová tabulka štěňat:

 

tabulka

 


 

♥ DEN 23. -  24. 05. 2014 - Štěňátka krásně prospívají a hodně přibírají a strašně rychle rostou, kdepak jsou ty malé černé kuličky?! :D Budou mít brzy 4 týdny a už umí pěkně chodit na noviny a nečůrat si do pelíšku. Chodí také už ven, poběhat si po travičce na zahradě. Začínají si hrát s hračkami a šťouchají do balonku, také se sem tam už poperou jako správní raubíři a poštěkají si. :) Začínají se jim proklubávat zuby, zatím nejvíce špičáky a tak už jejich okusování je cítit. :) Také už se začínají projevovat povahy a k tomu si myslím se hodí nejvíce zkopírovaný text přímo od paní chovatelky...

"Všechna štěňátka jsou úžasná, nejhodnější, nejmilejší,nejšikovnější. Některá se ale začínají více projevovat. Jednička ve všem je zelený Berry. První otevřel oči, první přelezl bedýnku, první prolezl ohrádkou, nejvíce a nejhlasitěji štěká, je to největší bojovník u cecíků i u misky. V těsném závěsu za ním se drží žlutý Bastík a červený Beník a následuje černá holčička Becky. Největší kliďas a flegmatik je tmavě modrý Black. Nehoní se ani s krmením, ani se vstáváním. Nejvíc se za mnou zatím chodí mazlit bílý Brit a fialový Barnie. Ostatní jsou zatím báječně průměrní. :-) " 

Po rozkliknutí fotky se Vám otevře album štěňátek ve 4 týden:

P5251312

 


 

♥ DEN 20. -  21. 05. 2014 - Štěňátka mají 3 týdny...Tak rychle to utíká a místo černých batolátek jsou tu už malí pejskové kteří umí baštit z misky a vrtět ocásky. :) Mají prý také zázračné kožíšky, večer se vykoupou v mléku pro štěňátka a mají ulepené kožíšky a ráno už jsou krásně čistá a heboučká. :) Už také pořád vrtí ocásky jako správní flati, ať je to při sání mléka, jen tak batolení se a nebo když se s nimi přijde člověk pomazlit. Štěňátka také už byla poprvé venku a očuchala si travičku.

Po rozkliknutí fotky se Vám otevře album štěňátek poprvé venku:

Hneda 2


 

♥ DEN 18. -  19. 05. 2014 - Štěňátům je 18 dní a už otevřela očka, dostala opravdové obojky a byla poprvé odčervena. Také už zkoušejí pevnost svých nožiček a snaží se chodit. Nožičky sice ještě tak neposlouchají, ale největší cvalící už dokáží sedět jako doopravdový pejsci a dokonce už trénují i štěkání..:)

Po rozkliknutí fotky se Vám otevře album štěňátek ve 2 týdnech:

P5101014

 

a fotky z otvírání oček níže:

P5151151


 

♥ DEN 7. - 08. 05. 2014 - Štěňátka za sebou mají první týden a daří se jim skvěle. Prý pěkně prospívají a hezky přibývají na váze. Někteří mají už i přes půl kila! :) Viz hmotnostní tabulka. Štěňátka mají už také své první portrétky které naleznete v albu zde, nebo po kliknutí na obrázek u jména. Také jsme už stihli první návštěvu miminek a nafotili pár fotek, můžete si je prohlédnout v albu tady. Některá štěňátka už znají své budoucí majitele, volných je ještě pár kluků.

Verny kamarad prv portrety

                                                               Štěňátka mají už také svá jména:

 

                                         Jména pro holky

                                              Becky Věrný kamarád (později černý obojek)

                                              Bonnie Věrný kamarád (později hnědý obojek)

                                         Jména pro kluky

                                              Bert Věrný kamarád 

                                             ♥ Brit Věrný kamarád "Artuš"  (později šedý obojek)

                                              Black Věrný kamarád "Marley"

                                              Bastien Věrný kamarád 

                                              Benjamin Věrný kamarád 

                                              Barnie Věrný kamarád 

                                              Benny Věrný kamarád 

                                              Blue Věrný kamarád (později béžový objek s proužky)

                                              Berry Věrný kamarád 

Po rozkliknutí fotky najdete jednotlivé portréty štěňátek: 

Bily kluk

 


 

♥ DEN 4.05. 05. 2014 - Tak jsme se vydali omrknou Raiova štěňátka v chs Věrný kamarád. Rai zůstal doma a čeká až budou štěňátka větší aby je mohl také navštívit. Tak jim nabalil alespoň pár věcí jako sprívný taťka. :) Nabalili jsme bedýnku novin pro pozdější použití - až štěňátka budou větší, tvarohy a bílý jogurt pro Konysku, aby měla dost síly pro takovou nadílku a také nějaké občertvení pro ty dvounohé. :) Štěňátka načínala teprve druhý týden a tak připomínala spíše ještě malé krtečky než pejsky. :) Byla ještě maličká a vešla se akrát do dlaně, nikdy jsem ještě tak malé štěňátka neviděla a tak to byla pro mě premiéra. Bála jsem se abych jim něco neudělala. :) Tak jsme nafotili pár fotek a nechali je je dál v klidu spinkat na valné hromadě. :) Kony vypadala moc dobře a člověk by na ni ani neřekl že je to maminka od tolika štěňátek. Už se těšíme na další návštěvu! :)

 

Po rozkliknutí fotky najdete fotky z naší první návštěvy štěňátek: 

DSC 0447


 

01.05. 2014 - Se Konýsce a Rejíčkovi narodilo 13 krásných černých štěňátek.

Jsme moc pyšní a děkujeme paní chovatelce MVDr. Láníkové za všechnu péči, zprávy a informace co nám posílala během březosti i po narození štěňátek. Díky ní, jsme se dozvěděli spoustu nových informací a mohli si tak částečně vše prožít s nimi, je to opravdu úžasné!! Děkujeme ještě jednou! :) O půl páté ráno vykouklo na svět první štěňátko. Byl to kluk a dostal zelenou mašličku. Následně to bylo až do 6ti hodin celkem rychlé, Kony stihla porodit celkem 6 štěňátek. Ve 4.40 to byl kluk (tmavě modrý), 4.45 zase kluk (bílý). Jako čtvrtá konečně přišla na svět v 5.15 holka a dostala červenou pentli. Následně v 5.25 zase kluk (fialový) a šestá opět holčička (žlutá). Na další štěňátka se čekalo déle, půl hodinky až hodinu. Sedmé štěňátko s pindíkem přišlo v 7 hodin (béžový), osmé v 7.15 (světle modrý), deváté v 8.35 (oranžový) a desáté v 9.15. To bylo smutné, protože se narodilo už mrtvé. Vdechlo nejspíš během porodu plodovou vodu. Jedenáctý kluk už musel dostat růžovou barvu v 10.10. A protože nachystáno bylo jen 10 barevných mašlí, poslední dva kluci dostali stejné barvy jako holky a rozeznávájí je podle podvozku. :) V 10.35 se narodil červený kluk a v 11hodin poslední, který dostal také žlutou barvu. Postupně se všechna štěnda vystřídala u cecíků a mají se čile k světu. :)

Po rozkliknutí fotky najdete první fotky štěňátek

P5010903

 


 

Březost - 15. 04. 2014 - 45. den březosti, štěňátka byla přepočítána a a zkontrolována na kontrolním ultratvuku. Bylo jich tam nejméně osm, ale většinou je ještě nějaké schované...tak se necháme překvapit. :) Všechna se zdají v pořádku, čile mrskají nožičkami, srdíčka jim buší a vypadají přibližně stejně velká. Přesný počet holek a kluků se dozvíme už za 2,5 týdne. Už se mooc těšíme! :)

 

Po rozkliknutí fotky najdete nejen fotky z ultrazvuku, ale i Kony a její pupík  

 P4150667


 

 Březost potvrzena! -   25. 03. 2014  - Kony je březí 24 dní a štěňátek je plné bříško. Hrubým odhadem kolem osmi štěňátek! 

 


 

 Krytí -  02. 03. 2014 - V neděli proběhlo krytí, svázání trvalo hodinu. Jestli se zadařilo se dozvíme koncem března. :)

 

kryti Kony Rai

 


 

RODIČE:

 

Oba rodiče jsou vyrovnaní jedinci milé a velmi kontaktní povahy. Jsou nekonfliktní jak ke psům tak i vůči ostatním zvířatům. Oba žijí v domácnosti s kočkami a jinými živočichy. Milují děti a jsou oba přátelští a mazliví, ale i přes to k dětem velmi opatrní. Vynikají svou krásnou lesklou a hustou srstí od přírody. Jsou velmi pracovití a mají typické retrívří vlastnosti - přímo milují vodu a aporty. Jsou temperamentní ale i přes to poslušní a hodní. Neustále veselí, mávající ocasem, nadšení do jakékoli aktivity, velmi chytří a rychle učenliví.

 OTEC:

GrandCh Sk, Ch Sk, JCh Cz, JCh Sk, MultiNV ALFREDO Z ANVESU

více zde.

***

    Výstavy:   Grand Šampion SR, Šampion SK, Junioršampion CZ, Junioršampion SK, 4x Národní Vítěz, 4x Krajský Vítěz 

Čekatel Šampiona Česka, Šampiona ČMKU, Čekatel Meznárodního šampiona kásy C.I.B., Čekatel Mezinárodního výstavního šampiona C.I.E.

      Práce:    OVVR I. cena 228 b./232 b., 2x aport se zvěří, Nos 4. 

                  Zdraví:   HD B, ED 0/0 , PRA-prcd neg. (po rodičích), oči - čisté, gonio - negativní. Plnochrupý, nůžkový skus. Výška v kohoutku je 62 cm.

Černý s hnědou vlohou Bb.   

Canisterapeutický pes využívaný v praxi.        

 DSC 9882  Nitra  DSC 0220   

 

 MATKA:

CONNIE ČERNÁ SLUNÍČKA

 ***

Výstavy : Výborná 3

Práce: OVVR I. cena.

Zdraví: HD: A/A ED: 0/0, plnochrupá, skus nůžkový.

 

 Connie     Connie1 

Connie2


 

Rodokmen štěňátek:

Rodokmen verny kamaradCZ